Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: УНСС временно преустановява приема за платено обучение
МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 12:15 am 
Кандидат-студент
Аватар

smindux написа:
sasheto написа:
Добре, Лора, ти си противоречиш :)

Lorra написа:
никак даже не ме притеснява конкуренцията им :D въпроса е принципен ;)

Lorra написа:
Exactly! Ето един НОРМАЛНОмислещ човек! Точно затова младите специалисти напускат БГ, защото повечето места са заети от такива като тия дето ще си платят и ще "учат" Право в УНСС!

Хем трябвало да ни притеснява това, че те ще ни бъдат конкуренция, а ще работим по автомивките, хем уж не се притесняваш от конкуренция.
В България има достатъчно работни места, има и достатъчно добри предпоставки за частен бизнес. А и никой не ти гледа оценките от дипломата, при кандидатстване за работа. То се плаща за тройка, не се плаща за шестици от горе до долу :) А и дори така да е - всеки те пита "какво си завършил? , къде си завърши?". Никой не те пита - "я, я дай да видя ти в първи курс по едикой си предмет колко имаш".
А иначе казваш "без знания ще заеме дадената позиция". Той ще я заеме и? Като не знае какво да прави, ще седи месец, два, три и ще е уволнен. Тогава идваш ти с камарата със знания директно от автомивката и заемаш неговото място, доказваш се и готово. :thumbsup:

адаш, тъкмо това пишех :)
п.с. ЧИД :P

"конкуренция" в случая наричам точно тези платените сладури, стоящи на ИНТЕРВЮ до мен --> в този случай не бих им обърнала внимание даже, НО ТЕ, заемащи поста по линия на еди кой си, е тогава НЕ, не съм съгласна ;)

Обаче вашия ентусиазъм ме зарази и смятам да си продам мястото в УНСС и да отварям кантората директно! :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 2:48 pm 
Студент-Бакалавър
Аватар

Тва с платения прием и според мен е идиотщина,не за друго,за защото ние сме се счупили от учене да влезем.Просто не е равнопоставено + няма да са отделни потоци,а ще учат с нас.Освен това излизаме с еднакви дипломи един вид,а влизаме по различен начин,но както и да е.Все пак на УНСС им дойде акъла в главата и спряха платения прием,точно защото е недоизмислен.Има си НБУ за тази работа ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 2:59 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Хахаххах, да - дойде им акъла в главата, затова го спряха ! :laugh: :laugh: :thumbsup:

Спряха го не защото е недоизмислен, а щото парите, които искаха са повече, отколкото е горната граница по закон - не си прави илюзии, че са го направили от висок морал.
С таз ваша наивност много ще ви лъжат в живота :hello:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 3:04 pm 
Специалист по всичко
Аватар

Специалност/Направление: Специалност Бизнес информатика
silicone_soul написа:
Тва с платения прием и според мен е идиотщина,не за друго,за защото ние сме се счупили от учене да влезем.Просто не е равнопоставено + няма да са отделни потоци,а ще учат с нас.Освен това излизаме с еднакви дипломи един вид,а влизаме по различен начин,но както и да е.Все пак на УНСС им дойде акъла в главата и спряха платения прием,точно защото е недоизмислен.Има си НБУ за тази работа ;)

Защо да не е равнопоставено, след като могат да кандидатстват за него само тези, които СА ПОЛОЖИЛИ ИЗПИТ В УНСС! Има хора, които са искали точно 1 направление и при кандидатстването си са писали само право или само финанси, а баловете тази година за тези направления скочиха... Значи ли това, че като не са писали други направления, те не са се "счупили" от учене?! Стига вече! Нали си плащат и то много повече от другите, които са държавна поръчка!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 3:21 pm 
Кандидат-студент

Може да се смеете на това, че съм допуснал правописни грешки и вече съм супер недостоен за УНСС и май по-добре, че се отказах на време от него, но вие на мен колко сте ми смешни като започнете с тея вашите елементарни разсъждения за НБУ-вече като имат хората повече възможност от вас едва ли не боклуци ги изкарахте децата.Как можеш да говориш така за университет, в който нито сигурно си стъпвал, нито и ще имаш тая възможност! Ако имах повече възможност с удоволствие щях да го предпочета.Там учат съвременен материал, актуални проблеми се разглеждат, учебниците не са мой набор, а са от най-новите на пазара, учи се до колкото е възможно по европейски стандарт.Може би има и много лигавнета, но пък никъде не липсват такива. Не се правя, че много разбирам и съм наясно с университетите, но пък не мисля, че и повечето от вас са, за да делят вузовете според техните такси. Хайде peace :thumbsup:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 11:16 pm 
Кандидат-студент
Аватар

еи стига сте спорили то е ясно,че всеки си има мнение и ще го защитава!Порблема сега е друг,че 80 човека са си подали докуменитите за това платено класиране което УНСС обяви публично по всички вестници и медий,и сега се пита в загатката дали тези хора ще са студенти или не .... това вече е вапрос от морална гледна точка защото УНСС ако реши да не ги приеме говори лошо за ВУЗ-а един вид ще стане така че са излъгали 80 човека ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 03, 2010 6:43 pm 
Кандидат-студент

:axe: Не може ли поне да ни кажат кога този съвет ще вземе някакво решение,а не да висим във форума като луди!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 03, 2010 9:14 pm 
Кандидат-студент

Обадили са и се във вторник. Казали са, че не отговаря на изискванията, защото има 2 по математика. Тя кандидатства с математика, български и англ. Когато си подаде документите, попита, дали е проблем, че има 2, а те казаха, че няма. Тя чака решението и тогава ще си вземе дипломата. Момчето е с високи оценки и кандидатсва право, така че може това да го спаси. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 03, 2010 11:48 pm 
Магистър

silicone_soul написа:
sasheto, УНСС спря платения прием,точно защото е недоизмислен-сметнаха,че ще е неизгодно финансово за тях да има платен прием.Не знам защо реши,че съм наивна,не е добре да вадиш заключения за хората като не ги познаваш и нищо от мен написаното не казва,че са спряли приема заради висок морал.
И за да не си извадиш още погрешни заключения, ще кажа,че тази информация я сподели министъра Игнатов в новините,не съм си го измислила аз ;)

silicone_soul не си права в разсъжденията си.
Проучи въпроса по-обстойно и ще разбереш, че sasheto е прав.
Той не е от онези "Сашета". :laugh: :laugh: :laugh:
:partyman: :partyman: :partyman: :partyman:

Живота е борба да си осигуриш мързела.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 1:42 am 
Студент-Бакалавър
Аватар

Ами абсолютно ми е все тая как стоят нещата,защото този платен прием не ме засяга.Казвам какво съм видяла по новините

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа